ALEA Tours & Trade, U Vršovického nádraží 16, 101 00 Praha 10, tel./fax: +420 271 746 732, +420 271 746 734

Bezpečné parkování na letišti Praha Ruzyně

Kliknutím na toto logo otevřete stránky s informacemi a rezervaci parkování vašeho auta na dobu vašeho pobytu v zahraničí. Parkoviště je 2km od terminálů. Individuální doprava mezi parkovištěm a terminály je v ceně parkovného. Parkovné zajištěné tímto způsobem je se slevou!

go parking

Izrael - Poznávací zájezdy

 

 

 

 

 

 

Ve vlastní kapacitě i ve spolupráci s našimi dlouhodobými partnery zajišťujeme pro zájemce účast v poznávacích skupinových zájezdech po Izraeli. Jejich zaměření je dáno dvěma hlavními směry: poznávací se zaměřením na historii i současnost a poutní s křesťanskou tématikou.

 

 

Poznávací okruh po Izraeli


19 - 26/3/2017

bohužel pro nedostatečný počet zájemců akce zrušena


Letový řád: Neděle Praha - Tel Aviv 22:15 03:05+ (přílet pondělí) Neděle Tel Aviv - Praha 17:55 21:10

Ubytování: hotely 3* (klimatizace, telefon, TV, koupelna/WC) Stravování: polopenze (snídaně a večeře) - buffet

Doprovod: místní licencovaná česky mluvící průvodkyně

PROGRAM

 

Neděle: Sraz před odletem v 19:15 hod. v odletové hale pražského letiště Václava Havla u přepážky č. 170 (v pravé části odletové haly), odbavení a odlet do Tel Avivu společností EL AL.

Pondělí: Přílet do Tel Avivu, setkání s česky hovořící místní průvodkyní a přejezd do historické Jaffy (v Bibli zmiňované jako Joppe), místa spojeného se zázraky a viděním sv. Petra a historického města, z něhož v roce 1909 začal vyrůstat dnešní Tel Aviv; pak do Tel Avivu na snídani. Po ní následuje projížďka novým Tel Avivem a pokračujeme na sever do města Haifa, největšího izraelského přístavního města, kde vyjedeme na horu Carmel a zastavíme se na místě panoramatického výhledu na město a na překrásné terasovité zahrady se svatyní Bahájské církve. Pak přejedeme do města Akko, v době křižáckých tažení brány do Svaté země. V jeho Starém městě navštívíme známé rytířské sály a podzemní chodby a projdeme místní trh. Pokračujeme do Nazareta s návštěvou tamějšího kostela Zvěstování, poté přejezd ke Genezaretskému jezeru (též Moři Galilejskému). Ubytování v Tiberias (na 2 noci), večeře a noc.

Úterý: Po snídani navštívíme benediktinský kostel v Tabgha (zázrak zmnožení chlebů a ryb) a dále horu Blahoslavenství, kde Ježíš pronesl své kázání na Hoře. Pak nás čeká Safed, čtvrté nejsvatější místo judaismu, jehož malebné středověké uličky skrývají četné významné synagogy a umělecké galerie. Potom ještě možnost oběda - tradiční "ryby svatého Petra", čerstvě vylovené z Moře Galilejského. Odpoledne budeme věnovat prohlídce Golanských výšin (anektovaných Izraelem po Šestidenní válce v roce 1967). Návrat k jezeru, večeře a noc v Tiberias.

Středa: Po snídani přejezd do Jardenitu (přírodní křtitelnice na řece Jordán), pak pokračujeme do Národního parku Beit She’an, bývalého významného antického města Scythopolis. Nato průjezd na jih údolím Jordánu a Judskou pouští k Mrtvému moři a dojezd do Jeruzaléma, kde začneme prohlídkou Starého města s jeho domy a uličkami, kde každý kousek kamene promlouvá a vypráví nám svůj příběh. Projdeme se po čtvrti židovské a také křesťanské, budeme se obdivovat pozoruhodnostem muslimské čtvrti a nezapomeneme ani na čtvrť arménskou - každá má své památky, kostely, synagogy, mešity, svou historii. Uvidíme i Zeď nářků, přejdeme přes třídu Cardo (z dob císaře Hadriána) do chrámu Božího hrobu. Na závěr dne ubytování, večeře a 1. noc v Jeruzalémě.

Čtvrtek: Po snídani začneme prohlídkou jeruzalémské Velké synagogy a pokračujeme návštěvou muzea Yad Vashem (památník holocaustu), které připomíná památku více než 6 miliónů Židů, zavražděných za 2. světové války. Potom zpět do centra západního Jeruzaléma, kde navštívíme známý trh Mahane Yehuda a starou residenční čtvrť Nahalot. Návrat do hotelu, večeře a noc v Jeruzalémě.

Pátek: Dopoledne věnujeme návštěvě Betléma a tam především baziliky Narození a kostela sv. Kateřiny. Návrat do Jeruzaléma, kde se zastavíme u slavné Menory stojící před branami Knesetu (izraelského parlamentu) a nakonec se projdeme méně známou, ale velmi prestižní čtvrtí Yemin Moshe nazvané po britském židovském filantropovi Moshe Montefiorim. Zpět do hotelu, večeře a noc.

Sobota: Po snídani nejprve vyjedeme na Olivovou horu, ze které je známý překrásný výhled na celé Staré město, a vydáme se k Mrtvému moři. Projedeme kolem národního parku Kumrán (místo nálezu známých Svitků od Mrtvého moře) a pokračujeme dál na jih k pevnosti Masada, kterou postavil v 1. století před naším letopočtem král Herodes Veliký. Na tuto monumentální památku pohodlně vyjedeme lanovkou. Po její prohlídce budete mít i možnost unikátní koupele v Mrtvém moři v lázeňském středisku Neve Zohar. Návrat do Jeruzaléma, večeře a noc

Neděle: Po snídani návštěva Jeruzalémského muzea v Citadel u Jaffské brány a v poledne odjezd od hotelu k Nebi Samuel (hrobce proroka Samuela). Po její návštěvě přejezd na telavivské letiště Ben Gurion. Zde kolem 15:00 odbavení a v 17:55 odlet do Prahy.

 

Celková cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji: 24.600,- Kč


Příplatek za ubytování na 1-lůžkovém pokoji: 3.500,- Kč

Připojištění úhrady léčebných výloh v zahraničí: 490,- Kč

Cena zahrnuje: letenku, veškeré letištní poplatky a palivový příplatek, ubytování s polopenzí (snídaně navíc v den příletu), místní přepravu, průvodce, vstupné podle programu, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku

Cena nezahrnuje: obědy, nápoje při večeřích, spropitné pro průvodce a řidiče autobusu (doporučená částka 40 USD)

(změna programu vyhrazena, minimální počet účasstníků: 20)

 

Pro přihlášení se a další informace prosím napište do naší kancelářw - viz. KONTAKTY a nebo na email  .info@alea.cz

 

 

 

 

 Copyright © 2011 ALEA Tours & Trade. Všechna práva vyhrazena. Powered by Picabo Webadmin 2010